Programy


IMPRO

Věk: 13 až 18 let

Poslední volná místa!


Budeme se věnovat základům divadelní improvizace a jejím principům - přijímat nápady, být tady a teď, naslouchat, držet koncentraci, spolupracovat na jevišti a další. Ponoříme se do tvorby postav a příběhů bez scénáře a jakékoliv přípravy.

Krom toho si osvojíš i dovednosti jako jsou: pohotovější reakce, kreativní myšlení, autentická komunikace nebo přijetí chyby. Improvizace podpoří tvé sebevědomí a odvahu čelit neznámým situacím v životě. S dovednostmi nebojácných improvizátorů vkročíme společně na jeviště a sehrajeme několik improvizovaných příběhů na témata od diváků. Vzniknou a zaniknou přímo na jevišti, bez přípravy.

Je to hra, je to zábava, je to dobrý pocit z nás samotných.

Mojmír Vacek
Lektor

Herec a lektor divadelní improvizace. Právník.

Divadelní improvizaci se věnuje již přes deset let a to od svých studentských let na právnické fakultě v Brně, kde působil jako herec v divadelně improvizačních skupinách Džem theatre a Bafni. Přes čtyři roky působil také jako herec a lektor v pardubické improvizační skupině Paleťáci. Nyní působí opět v brněnských Bafni, kteří vystupují jak s krátkými, tak i s dlouhými improvizačními formáty. Zároveň je lektorem pravidelných kurzů improvizace pro dospělé. Už od jejího vzniku se podílí jako lektor divadelní improvizace na Herecké a filmové škole - od roku 2020 Drama camp.

Během své improkariéry absolvoval desítky kurzů improvizace a divadelních dovedností vedených zahraničními a předními českými lektory divadelní improvizace a herectví.

Markéta Flíčková
Lektor

Markéta se s divadelní improvizací setkává již devět let.

Během studií na střední škole založila a vedla pražský studentský improvizační tým Dort v Kapse. Nyní studuje na pedagogické fakultě v Brně, kde se věnuje profilaci v dramatické výchově a příležitostně lektoruje improvizační workshopy pro začátečníky. Při studiu na univerzitě se vzdělává s různými lektory z ČR i z ciziny, kde se věnuje pestrým tématům v oblasti dramatické výchovy.

Mimo jiné pracuje s dětmi prvního stupně na brněnské laboratorní škole Labyrinth a lektoruje zážitkové akce a teambuildingy pro firmy i menší skupiny.

Na tomto táboře, kde jí nikdo neřekne jinak než Flíčku, doplní tým vedoucích již po páté.


DIVADLO

Věk: 13 až 18 let

Vyprodáno!

V průběhu devíti dnů společně stvoříme divadelní hru.

Od prvotní inspirace, která vzejde právě od Tebe, až po závěrečné představení. Zažiješ tvůrčí proces, práci na postavě, scénách i scénáři. Posuneš své herecké a improvizační dovednosti a třeba se z našeho příběhu naučíš něco o sobě i do života. Důležitá bude práce v rámci účastnické skupiny - společná divadelní hra bude odrazem těch, kteří ji stvoří.

V závěru Drama campu zažiješ generálku i premiéru a poznáš "zač je toho loket" stát na prknech, která znamenají svět!

Tomáš Andrášik
Lektor

Tom stál za zrodem původního projektu - Herecké a filmové školy, která se v roce 2020 proměnila ve Drama camp.

Dvanáct let se věnuje divadelní improvizaci, je hercem v improvizační skupině The Randoms a divadlu s přesahem se věnuje i v profesním životě. Pracuje na pedagogické fakultě v Brně, kde učí budoucí učitele a volnočasové pedagogy mj. dramatickou výchovu. Věnuje se tomu, jak prostřednictvím dramatu, divadla a improvizace rozvíjet lidi, a jak jej uplatnit v psychoterapii.