Programy

Divadlo
Věk: 13 až 19 let

V průběhu deseti dnů společně stvoříme divadelní hru. Od prvotní inspirace, která vzejde právě od Tebe, až po závěrečné představení. Zažiješ tvůrčí proces, práci na postavě, scénách i scénáři. Posuneš své herecké a improvizační dovednosti a třeba se z našeho příběhu naučíš něco o sobě i do života. Důležitá bude práce v rámci účastnické skupiny - společná divadelní hra bude odrazem těch, kteří ji stvoří. V závěru Drama campu zažiješ generálku i premiéru a poznáš "zač je toho loket" stát na prknech, která znamenají svět!

Tomáš Andrášik
Lektor

Tom stál za zrodem původního projektu - Herecké a filmové školy, která se v roce 2020 proměnila ve Drama camp. Deset let se věnuje divadelní improvizaci, je hercem v improvizační skupině The Randoms a divadlu s přesahem se věnuje i v profesním životě. Pracuje na pedagogické fakultě v Brně, kde učí budoucí učitele a volnočasové pedagogy mj. dramatickou výchovu. Věnuje se tomu, jak prostřednictvím dramatu, divadla a improvizace rozvíjet lidi, a jak jej uplatnit v psychoterapii.

Přihlášky spouštíme dne 1.11.2021 v 11:11 hodin.


Impro
Věk: 13 až 19 let

Budeme se věnovat základům divadelní improvizace a jejím principům - přijímání nápadů, být tady a teď, udržet zaměření, být na jevišti společně s ostatními a další. Ponoříme se do tvorby postav a příběhů bez scénáře a jakékoliv přípravy.

Krom toho si osvědčíš i dovednosti jako jsou: pohotovější reakce, kreativní myšlení, dovolit si chybovat, uvolněnější komunikace, a nebát se postavit neznámým situacím v životě.

S dovednostmi nebojácného improvizátora vkročíme společně na jeviště a sehrajeme několik improvizovaných příběhů na témata od diváků. Vzniknou a zaniknou přímo na jevišti, bez přípravy, tady a teď.

Improvizace ti pomůže stát se sebevědomým jedincem. Je to hra, je to zábava, je to dobrý pocit z nás samotných.

Mojmír Vacek
Lektor

Herec a lektor divadelní improvizace. Právník. Tak trochu Pražák, tak trochu Brňák a tak trochu Hradečák.

Divadelní improvizaci se věnuje již devět let a to od svých studentských let na právnické fakultě v Brně, kde působil jako herec v divadelně improvizačních skupinách Džem theatre a Bafni. V současné době hraje v pardubické improvizační skupině Paleťáci, která vystupuje jak s krátkými, tak i s dlouhými improvizačními formáty. Zároveň je lektorem kurzů improvizace pro osobností rozvoj. Už od jejího vzniku se podílí jako lektor divadelní improvizace na Herecké a filmové škole - od roku 2020 Drama camp.

Během své improkariéry absolvoval desítky kurzů improvizace a divadelních dovedností vedených zahraničními a předními českými lektory divadelní improvizace a herectví.

Přihlášky spouštíme dne 1.11.2021 v 11:11 hodin.


Film
Věk: 13 až 19 let

Osvoj si základy herectví před kamerou a mikrofonem! Zbav se trémy ze záře reflektorů a objev v sobě hvězdu. Vyzkoušej si, jaké to je natočit film či rozhlasovou hru.

Prostřednictvím hereckých a improvizačních technik se naučíš pracovat se svým výrazem, hlasem, dechem i tělem. Filmové a rozhlasové herectví se od divadelního velmi liší, poznej jeho krásy! Naučíš se, jak se vžít do role, jak říct své repliky co nejpřirozeněji, jak pracovat s parťákem na scéně, i jak hrát podle filmového či rozhlasového scénáře.

Nabyté dovednosti využiješ při natáčení krátkých filmů a rozhlasových útvarů - a kdoví, třeba si jednou založíš vlastní podcast! Během programu se na natáčení a střihu materiálů podílet můžeš, ale nemusíš - technické stránky se ujmou lektorky a ty se tak můžeš soustředit na hraní. Pokud tě ale práce s kamerou či mikrofonem zajímá, určitě si to můžeš vyzkoušet také.

Neboj se a udělej první krok do světa filmového herectví!

Kristýna Tlapáková
Lektorka

Právnička. Filmařka a grafička. Improvizátorka. Filmu se začala věnovat už na gymnáziu, kde společně s kamarády ve volném čase natáčela filmy, které následně sklízely úspěch na mnoha soutěžích a festivalech po celé České republice (Zlaté slunce, Juniorfilm, Malá brněnská 16 a další). Při studiu na právnické fakultě se stala součástí marketingového týmu a pomáhala propagovat fakultní akce jak tvorbou videí, tak i skrze grafiku a sociální sítě. Pět let působila jako herečka v brněnské improvizační skupině Džem theatre.

Teguše Reková
Lektorka

Dokumentaristka na volné noze. Baví ji práce s obrazem a pravidelně přispívá do různých cyklů České televize, ale její srdce nekompromisně propadlo audiu (za což byla párkrát už i oceněna). Točí autorské dokumenty pro Český rozhlas, ale i pro nezávislé (nejen) podcastové platformy. Tereza (přezdívaná jako Tega nebo Teguše) je "doktorkou rádia" a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně učí mladé tvůrce a inspiruje je k práci s audiem.

Přihlášky spouštíme dne 1.11.2021 v 11:11 hodin.


Drama Start
Věk: 10 až 12 let

Na Drama Startu si budeš moci vyzkoušet něco z každého programu: divadlo, divadelní improvizace i film. Věnovat se budeme základům herectví, jako je tvorba postavy, práce s hlasem, práce s emocemi či pohyb na jevišti. Při základech improvizace se zase naučíš jak spolupracovat a příběh vytvářet bez předem připraveného scénáře. Při ochutnávce práce na filmu se seznámíš se zeleným plátnem, vyzkoušíš si práci s kamerou, jak stříhat, a možná také zjistíš, jak je to s filmovými efekty. Na konci tábora ostatním předvedeme ukázku toho, co společně na Drama Startu vytvoříme.

Že nemáš žádné zkušenosti? Super! Už nějaké máš? Taky super! Teď už stačí jen odvaha se přihlásit a můžeš odstartovat s námi!

Lucie Moravčíková
Lektorka

Původně učitelka, nyní sociální pracovnice, lektorka. Prostředí filmu a divadla si poprvé osahala již na gymplu, kdy se pohybovala na prknech divadelního zákulisí a tvořila amatérské studentské filmy a videa. Je absolventkou Sociální pedagogiky a volného času s profilací dramatická výchova, pracuje s dramatem jak v rovině estetické, tak vzdělávací. V současnosti je členkou brněnské improskupiny Krutý sendviče, kde působí od samotného vzniku. Pravidelně jezdí jako vedoucí na letní tábory pro děti a teenagery, od roku 2017 také na ty s divadelní tematikou. Má zkušenosti s lektorováním na teambuildingových akcích, adaptačních kurzech či zahraničních projektech. Ve volném čase ráda sáhne po kytaře a v poslední době také zamíří na taneční parket.

Přihlášky spouštíme dne 1.11.2021 v 11:11 hodin.